Londyn — atrakcje turystyczne, zabytki, co warto zobaczyć?

Królewskie miasto Londyn zdecydowanie potrafi zachwycić. Choć zachowuje swój brytyjski charakter, jest jednocześnie wielokulturowy i nowoczesny. Zachwycająca i różnorodna architektura, monumentalne pałace i mosty, zadbane, miejskie parki, liczne skwery oraz atrakcje miejskie, są tym, czego możemy się spodziewać w stolicy Wielkiej Brytanii. To metropolia tętniąca życiem, będąca domem dla wielu dzieł sztuki, które można podziwiać w licznych galeriach i muzeach. Nie brakuje również wydarzeń o charakterze kulturalnym, czy sportowym. Poza tym jego atrakcją z pewnością jest rodzina królewska! To właśnie w Londynie ma, ulokowane niektóre swoje posiadłości i prowadzi swoje codzienne życie. Aby, odwiedzić wszystkie symboliczne i ciekawe miejsca Londynu, będzie potrzeba sporo czasu! O to lista tych najważniejszych i popularnych punktów miasta.

Najważniejsze punkty angielskiej stolicy!

Choć w Londynie mieści się mnóstwo niepowtarzalnych budowli i symbolicznych miejsc, kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Stanowią one obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania tego królewskiego miasta!

 • Słynny londyński zegar Big Ben! To wieża z zegarem wchodząca w skład gmachu parlamentu brytyjskiego. To chyba najbardziej znana wizytówka Londynu, pojawiająca się na wszelkich pocztówkach i pamiątkach.
 • Siedziba parlamentu brytyjskiego — Pałac Westminsterski. Ten zabytkowy pałac wywiera wrażenie swoją monumentalnością i neogotyckim stylem architektonicznym.
 • Rezydencja królowej, czyi Buckingham Palace! To oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów, stanowiąca największy na świecie pałac królewski. Codziennie o godzinie 11:30 można zobaczyć uroczystą zmianę warty przed pałacem.
 • Tower of London, czyli imponująca Twierdza Londyńska. W skład wartowni wchodzi zamek otoczony kilkoma rzędami murów z kilkunastoma wieżyczkami i fosą.
 • Słynny wiktoriański most z wieżami — Tower Bridge. To kolejny monumentalny symbol Londynu. Przecina rzekę Tamizę, posiada ścieżki dla pieszych. Z jego perspektywy rozpościera się wyjątkowy widok na angielską stolicę.
 • Plac Trafalgarski z kolumną Nelsona i fontannami. Punkt spotkań i obowiązkowy przystanek dla turystów. Miejsce symboliczne, gdyż upamiętnia zwycięstwo brytyjskiej marynarki wojennej w bitwie pod Trafalgarem.
 • Opactwo Westminsterskie – świątynia anglikańska, która jest przede wszystkim miejscem koronacji królów Anglii i Wielkiej Brytanii. Odbywały się w niej także zaślubiny książąt.

Te miejsca robią wrażenie – czyli, co jeszcze zobaczyć w Londynie!

Z pewnością ciężko wskazać wszystkie miejsca w Londynie warte odwiedzania. Miasto jest naprawdę duże i bogate w atrakcje i zabytki. Warto, jednak dodać kilka szczególnie lubianych i symbolicznych miejsc. To wywierające spore wrażenia londyńskie perełki! Turyści z całego świata docierają tu po pamiątkowe zdjęcia i zachwycają się ich urokami.

 • London Eye! Czyli, słynny diabelski młyn nad rzeką Tamizą. Jest wyjątkowym punktem widokowym na miasto.
 • 30 St Mary Axe – strzelisty wieżowiec zwany korniszonem. Jeden z najnowocześniejszych budynków w angielskiej stolicy.
 • The Shard – to kolejny nowoczesny wieżowiec zdobiący centrum miasta. Wyróżnia się stożkowym kształtem.
 • Królewskie ogrody – spacer w tym miejscu to wyjątkowa przyjemność. Można tu podziwiać rośliny ze wszystkich stref klimatycznych!
 • Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – znajduje się w zachwycającym, neogotyckim budynku i kryje w sobie niezwykle ciekawe eksponaty oraz liczne atrakcje dla odwiedzających.
 • Słynna wiktoriańska sala koncertowa — Royal Albert Hall! Przyciąga uwagę owalnym kształtem i stylistyką. To miejsce wielu wydarzeń kultura -lnych.
 • O2 Arena, czyli hala sportowo-muzyczna ulokowana nad rzeką Tamiza. Jest symbolem współczesnej architektury Londynu i faktycznie trudno przejść obok niej obojętnie.
 • Stadion Wembley – obecnie jest narodowym stadionem Anglii i zdecydowanie symbolem jej piłki nożnej. To miejsce o ciekawej i bogatej historii.