Barcelona – atrakcje turystyczne, zabytki, co warto zobaczyć?

Barcelona jest, najpopularniejszym miastem w Hiszpani wyprzedzając pod tym względem samą stolicę. Położona jest w północno-wschodniej część kraju tuż nad Morzem Śródziemnym. Kusi przyjaznym, ciepłym klimatem i doskonałym położeniem. Katalońska stolica z jednej strony graniczy z morzem, a z pozostałych otoczona jest wzgórzami. Sprawia to, że szczyci się wspaniałymi walorami naturalnymi. Jest nowoczesną metropolią, a jednocześnie pełna ciekawych pozostałości historycznych. Do tego ma w sobie nutkę egzotyki. Zdecydowanie jest miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Cechuje się łagodnymi zimami i długimi ciepłymi latami. Oznacza to, że każda pora jest dobra, by ją odwiedzić! Czego, można się spodziewać? Z pewnością wielu wrażeń i turystycznych atrakcji!

Barcelona – najważniejsze symbole miasta i zachwycająca architektura!

W Barcelonie możemy dostrzec wiele zachwycających miejsc sakralnych i zabytków. Jej architektura prezentuje różne style i epoki. Jednocześnie miasto nieustanie, świetnie się rozwija. O to najpopularniejsze jej zabytki i wizytówki miasta:

  • Sagrada Família – to monumentalna, secesyjna świątynia, która od ponad stu lat pozostaje w budowie. Zdecydowanie stanowi wizytówkę miasta. Zachwyca od zewnątrz, ale warto zwiedzić również jego bogato zdobione wnętrze.
  • Park Güell – najpopularniejszy barceloński ogród z fantazyjnymi elementami architektonicznymi. Prezentuje perfekcyjne dopasowanie architektury do otaczającego środowiska. Kryje w sobie wiele symboli i ciekawostek. Każdy turysta powinien udać się na spacer po parku Güell, w którym nie sposób się nudzić!
  • Casa Milà – intrygujący budynek zachowany w stylu secesyjnym, znajdujący się na rogu dwóch popularnych ulic w środkowej części miasta. Skutecznie przyciąga uwagę nietuzinkową formą i technologią budowy.
  • Casa Batlló – to, kolejny niezwykle ciekawy budynek, również prezentujący styl architektoniczny secesyjny. To zabytkowa, bogato zdobiona kamienica o nietypowych kształtach i niepowtarzalnych dekoracjach. Jest ciekawym przystankiem dla spacerujących po barcelońskich ulicach turystów.
  • Katedra Świętej Eulalii – jest cennym przykładem architektury gotyckiej w Hiszpanii. Bazylika zachwyca swoją monumentalnością i jest kolejnym obowiązkowym punktem na ścieżce zwiedzania katalońskiej stolicy!
  • Plac Kataloński – popularny, duży plac położony w centrum miasta. Jest punktem orientacyjnym, spotkań i przystankiem dla każdego odwiedzającego. W jego otoczeniu mieszczą się restauracje, sklepy, hotele i siedziby ważnych instytucji finansowych.

Jeszcze więcej atrakcji turystycznych!

Barcelona to miasto, które tętni życiem przez cały rok i każdą dobę. Ma bogatą bazę gastronomiczną i noclegową. Można tu się poimprezować i skorzystać z wielu atrakcji. Do najpopularniejszych należą:

  • Montjuïc – to wzgórze z parkiem, kolej -ką i wspaniałym widokiem. Jest również miejscem historycznym. Warto tu dotrzeć, by zachwycić się panoramą Barcelony, jaka rozpościera się ze szczytu tego klifu.
  • La Font màgica Magiczna fontanna – jest popularną i lubianą atrakcją w Barcelonie! Jest to miejsce widowiskowych spektakli artystycznych z wodą, światłem i dźwiękiem w roli głównej. To po prostu trzeba zobaczyć.
  • Camp Nou – stadion piłkarski jednego z najsłynniejszych klubów: FC Barcelona. Jest największym piłkarskim stadionem w Europie i jednym z największych na świecie. Wywiera spore wrażenie!

Rozległe plaże, ciepłe morze i kurorty!

Należy wspomnieć, że Barcelona to nie tylko piękna architektura i miejskie atrakcje. To też wspaniałe, naturalne krajobrazy i miejsca fundujące doskonały wypoczynek. Mowa między innymi o piaszczystych plażach, ciepłym morzu, słońcu, a to wszystko w otoczeniu rajskich palm! Do najpopularniejszych plaż w Barcelonie należą: Barcelonetta. Bogatella, Nova Icaria, Oceta, czy też Llacuna.