Pomysły na prezent na Walentynki dla niego

Prezent na walentynki dla niego – proste DIY

Powoli zbliża się święto zakochanych, czyli Walentynki. Warto pomyśleć nad najlepszym prezentem dla chłopaka, czy męża. W tym roku zaskocz go czymś, co stworzysz własnoręcznie. Takie prezenty są najlepsze, ponieważ wykonasz je z serca i włożysz w nie swoją pracę i czas. Znajdziesz tu kilka łatwych pomysłów, którymi na pewno zaskoczysz ukochanego i wywołasz na jego twarzy wielki uśmiech. 

Krótka historia Walentynek

Zanim przejdziemy do pomysłów na idealne prezenty, warto dowiedzieć się skąd w ogóle wzięło się to święto. Walentynki, jak większość wydarzeń wywodzi się z kultury pogańskiej. Dawniej w starożytnym Rzymie obchodzono wigilię Luperkaliów ku czci bożka płodności – Fauna. Wydarzeniu temu towarzyszyły huczne zabawy i różnego rodzaju obrzędy. Między innymi mężczyźni losowali swoje partnerki za pomocą skrzynki, w której znajdowały się imiona dziewcząt. Z czasem chrześcijaństwo zmieniło wydźwięk tego święta i zmieniona patrona. Został nim Święty Walenty, biskup Terni. W historii można znaleźć informacje, że udzielał on potajemnie śluby zakochanym. Dzisiaj jest on patronem nie tylko zakochanych, ale i epileptyków i chorych psychicznie. Może dlatego niektórzy porównują stan zakochania do choroby umysłowej.

Walentynki - krótka historia święta zakochanych
Walentynki – krótka historia święta zakochanych

Własnoręczny prezent na Walentynki

Świetnym pomysłem na słodki prezent dla ukochanego będą ciasteczka w kształcie serca. Będzie to miły i smaczny upominek. Nie musisz być mistrzynią cukiernictwa. Wystarczy, że znajdziesz prosty przepis, a w sieci jest ich mnóstwo i spędzisz trochę czasu w kuchni. Taki słodki prezent wywoła uśmiech na twarzy każdego mężczyzny.

Ramka z Waszym wspólnym zdjęciem na pewno spodoba się Twojemu ukochanemu. Wystarczy, że wywołasz najlepszą fotografię, upamiętniającą na przykład jakieś ważne wydarzenie. Kolejnym krokiem jest wykonanie samodzielnie ramki. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, możesz kupić w zwykłym sklepie ramkę i samodzielnie ją udekorować. Daj się ponieść wodzy fantazji. Pomaluj ją, przyklej kilka drobiazgów i serduszek. Zapewniam Cię, że efekt będzie o wiele lepszy, niż gdybyś wybrała zwykłą, prostą ramkę.

Możesz też ugotować romantyczną kolację, przyozdobić pokój świeczkami i włączyć klimatyczną muzykę. Tak spędzony miło wieczór na pewno będzie miło wspominany przez długi czas.

Prezent na Walentynki - romantyczna kolacja
Prezent na Walentynki – romantyczna kolacja

Jak jest u Was, macie już pomysły na prezent na Walentynki dla niego? Stawiacie na własnoręczne upominki, czy kupujecie coś w sklepie? Dawajcie znać w komentarzach 🙂

1 thought on “Prezent na walentynki dla niego – proste DIY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *