Ikony stylu, czyli eleganckie kobiety, które nas inspirują

Określając kogoś mianem ikony stylu na myśl przychodzą nam znane kobiety, które ubierały się z klasą i smakiem. Swoim stylem wywarły ogromny wpływ na historię mody.Stały się pewnego rodzaju symbolem, który mimo upływu lat jest ponadczasowy.  Warto wymienić kilka głównych nazwisk, które wywarły wpływ na współczesną modę. Zastanowię się też, czy obecnie możemy znaleźć takie ikony. 

Ikony stylu – to one wywarły duży wpływ w świecie mody

Pisząc o ikonach stylu na myśl od razu przychodzą mi dwie kobiety, których gust modowy jest najbliższy mojemu sercu. Mianowicie chodzi o Grace Kelly i Audrey Hepburn. Pierwsza z nich była aktorką i księżną Monako. Kojarzona była z zawsze idealnie ułożonymi, blond włosami i eleganckim stylem. Od samego początku, gdy znalazła się na dworze, każdy wiedział, że będzie wyznaczać trendy. Jej suknia ślubna do dziś uważana jest za arcydzieło, okrzyknięta została suknią wszech czasów.

Audrey Hepburn od razu kojarzy mi się z klasyczną, małą czarną w połączeniu z perłami i kapeluszem. Wystąpiła w takiej stylizacji w kultowym filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”. Stawiała na minimalistyczny look, jej stroje miały ogromny wpływ na przemianę stylu kobiet współczesnych czasów.

Ikony stylu -Audrey Hepburn  i jej mała czarna
Ikony stylu -Audrey Hepburn i jej mała czarna

Tak naprawdę można wymienić jeszcze wiele kobiet, które stały się ikonami stylu. Są to na przykład Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Jackie Kennedy, czy znana modelka Twiggy. Myślę, że każda kobieta je zna, a jeśli nie, to naprawdę warto to zmienić.

Współczesne ikony stylu, czy można je tak nazwać?

Obecnie w świecie mody i show biznesu jest wiele kobiet nazywanych ikonami stylu. Pytanie tylko, czy możemy je tak nazwać? Styl wymienionych wcześniej jest nadal na topie, mimo upływu lat, obecnie nie wiemy, czy współczesne ikony stylu przetrwają próbę czasu. Warto je jednak wymienić i zastanowić się, czy mają szansę szansę przetrwać.

Myślę, że gwiazdy takie jak: modelka Kate Moss, piosenkarka i projektantka mody Victoria Beckham, czy piosenkarka Beyonce są obecnie uznawane za ikony stylu. Nie można zaprzeczyć, że swoimi kreacjami potrafią zainspirować wiele kobiet, jednak czy będzie również za kilka, czy kilkanaście lat? Trudno powiedzieć, czas pokaże.

W modzie warto inspirować się innymi, jednak warto postawić też na swój styl.

Ikony stylu, czy istnieją współcześnie?
Ikony stylu, czy istnieją współcześnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *